Andropedi Forum'da şimdi paylaşıma başlayın. Dilerseniz istediğiniz kategorilerin moderatörü olun.

General Mobile Discovery Root &Recovery & Custom Rom

Android cihazlar ile ilgili root ve custom rom işlemleri hakkında...
Forum kuralları
Android Root ve Custom Rom işlemleri hakkında paylaşımların yapıldığı bu bölümdeki mesajları uygularken tüm sorumluluk kullanıcıların insiyatifindedir. Ayrıca paylaşım yapacaklar lütfen root ve custom rom hakkında paylaşımlar yaparken işlemleri net ve adım adım anlatın. Aynı zamanda paylaşımlarınıza gelecek olan yorumları ve soruları cevaplayabilecek teknik kapasitede olmanız gerekmektedir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
doOb
v2.0
v2.0
Mesajlar: 37
Kayıt: 01 Oca 2016 22:09
Şehir: İstanbul
Marka: Asus Zenfone 2

General Mobile Discovery Root &Recovery & Custom Rom

Mesaj gönderen doOb » 08 Tem 2016 02:05

General Mobile Discovery için önce root nasıl atılır ve sonrasında sade, basit bir custom rom nasıl yüklenir?

ROOT:
1) Kingoroot ile General Mobile Discovery telefona root atmak için telefonunuzun geliştirici seçenekleri ayar sayfasından usb hata ayıklamayı açın ve güvenlik sayfasından da bilinmeyen kaynaklar kutucuğunun seçili olduğuna emin olun.
2) Kingoroot programını buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirip kurun ve çalıştırın.
3) Telefonunuzu usb kablo ile bilgisayara bağlayın ve bilgisayar ekranından Kingoroot programında Root yazısına tıklayarak root işlemini başlatın.
Not: Bu işlem biraz uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyin ve sonuna kadar bekleyin.

RECOVERY:
1) Telefonunuza custom rom yüklemeden önce bir recovery programına ihtiyacınız olacak. Bunun için telefonunuza buraya tıklayarak TWRP Recovery kurmanız gerekmekte. IMG uzantılı dosyayı SD-Kartınıza veya telefon hafızasına atın.
2) Sonrasında buraya tıklayarak indireceğiniz programı telefonunuza kurup çalıştırın. Uygulamayı açtıktan sonra "Recovery" seçeneğini seçin ve telefonunuza indirdiğiniz IMG uzantılı dosyayı seçerek recovery kurmuş olun.

CUSTOM ROM:
1) Buraya tıklayarak indireceğiniz basit ve sade custom romu telefonunuzun sd-kartına zip dosyası olarak atın.
2) Telefonunuzdaki tüm yedeklemeleri yapın ve gerekli yerlere kopyalarını alın. (Bu aşamadan sonra telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Kaybedeceğiniz her türlü veriden veya telefonunuza gelebilecek herhangi bir zarardan siz sorumlusunuz)
3) Telefonunuzun en az %50 şarjı olduğuna emin oldun ve telefonunuzu kapatın.
4) Telefonunuzun ses açma ve güç tuşuna bir süre basılı tutarak telefonu TWRP Recovery ile açın.
5) Wipe data ve Factory Reset yaptıktan sonra Install seçeneği ile sd-karta attığınız custom rom zip dosyasını seçerek kurulumu yapın.

Tüm bu işlemlerden sonra telefonunuzu yeniden başlattığınızda telefonunuz root'lu ve custom rom yüklenmiş şekilde açılacak.

Ayrıca General Mobile Discovery telefonlarda hafıza sorunu ile ilgili olarak da bir yöntem mevcut. Normalde 16gb olan telefonun sadece 4 gb'ını kullanabilmeniz gibi saçma bir durum var. Bu da bir program ve yöntem ile düzeltilebiliyor. İstek gelirse başka bir konuda anlatabilirim.

Cevapla