Andropedi Forum'da şimdi paylaşıma başlayın. Dilerseniz istediğiniz kategorilerin moderatörü olun.

Windows 10'da Wi-Fi İnternet Bağlantısı Sorunu Çözümü

Windows bilgisayar, tablet ve telefonlar hakkında...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
doOb
v2.0
v2.0
Mesajlar: 37
Kayıt: 01 Oca 2016 22:09
Şehir: İstanbul
Marka: Asus Zenfone 2

Windows 10'da Wi-Fi İnternet Bağlantısı Sorunu Çözümü

Mesaj gönderen doOb » 10 Oca 2016 16:09

Bilgisayarınızı Windows 10'a yükselttiyseniz fakat artık evinizdeki internet bağlantınıza bağlanamıyorsanız bu yöntem sizin de işinize yarayabilir.
Bu sorunun başka sebepleri de olabilri fakat bilgisayarınız wifi'leri görüyorsa, hatta yeni wi-fi ağlarına bağlanıyorsa, fakat daha önce bağlandığınız internete bağlanamıyorsa şu yöntemi uygulayın.
Wi-fi modeminizin ayarlarına girerek wi-fi yayınının adını değiştirin. Modemin ayarlarına girmek için kullanım kitapçığını inceleyin. Genelde 192.168.1.1 gibi bir adres olur. Ayarlara girdiğinizde wi-fi adı gibi bir bölüm vardır. Bu bilgisayarlardan veya telefonlardan gözüken modeminizin wi-fi adıdır. bu adı değiştridikten sonra bilgisayarınızdan tekrar wi-fi ağlarını tarayın. Yeni ismi listede gördüğünüzde bağlan diyerek wi-fi şifresini girin. Bu yöntemle bilgisayarınız wi-fi'yi yeni zannedecek ve tüm ayarlarını sıfırdan oluşturacağı için büyük ihtimal sorunsuz bağlanacaktır.
Windows 10'a geçtikten sonra bazı bilgisayarlar wi-fi bağlantılarını hiç görmüyor ya da wi-fi driver'ları çalışmıyor. Bu konular biraz daha teknik fakat yaşadığınız windows 10 ile ilgili wi-fi sorununu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Cevapla